• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Zanieśli chorym dobre słowo,.....

Zanieśli chorym dobre słowo, uśmiech i wielkanocne życzenia

W dniu 16.03.2016 r. pięć wolontariuszek z MZS nr 3 na czele z opiekunkami SKW udało się do ZS w Stróżówce, by uczestniczyć w cyklicznych warsztatach plastycznych, których celem było przygotowanie świątecznych prezentów dla chorych z Oddziału Geriatrii gorlickiego szpitala oraz integracja wolontariuszy z gorlickich szkół oraz zaprzyjaźnionej szkoły w Stróżówce.

„Atmosfera była bardzo miła. Wykonując świąteczne ozdoby, rozmawialiśmy, radośnie integrowaliśmy się, ale przede wszystkim myśleliśmy o tych osobach, którym zaniesiemy nasze wielkanocne kurczaczki, czyli o chorych, samotnych i cierpiących, przebywających w szpitalu. Będziemy im życzyć dużo zdrowia, miłości i żeby w ich sercach zawsze gościł pokój oraz nigdy nie gasła iskierka nadziei.

Dzisiejsze wyjście na akcję wolontarystyczną uświadomiło mi, że osobą potrzebującą może być ktoś z naszego najbliższego otoczenia: przyjaciółka, kolega, nauczyciel, sąsiadka, a nawet przechodzień na ulicy. Warto o tym pamiętać i spieszyć im z pomocą, jeśli tylko jest taka potrzeba” – tak udział w wielkanocnej akcji w Stróżówce wspomina wolontariuszka Klaudia.

W poniedziałek, 21 III 2016 r. wolontariuszki wraz z opiekunkami SKW udały się do gorlickiego szpitala, by odwiedzić chorych z Zakładu Opieki Leczniczej oraz z Oddziału Geriatrycznego, zanosząc im nie tylko świąteczne ozdoby, ale przede wszystkim życzenia płynące proste z serca, szczery uśmiech i dobre słowo.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.