• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Spotkanie z policjantem

indeksW związku z rozpoczętym rokiem szkolnym małopolscy policjanci przeprowadzają wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom poruszającym się po drogach po dwumiesięcznej przerwie wakacyjnej, które często aby dojść do szkoły muszą pokonać ruchliwą jezdnię. W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego właśnie nasi najmłodsi uczniowie na początku roku szkolnego poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulicy.

W ramach edukacji w tym kierunku do naszej szkoły został zaproszony policjant z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach, który spotkał się z uczniami klas I-II szkoły podstawowej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo na drodze. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Informował o zagrożeniachzwiązanychz poruszaniem się po drogach i przypomniał, że każdy pieszy, który będzie się poruszał po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowieści o codziennej pracy policjanta. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawali dużo pytań. Szczególnie ciekawiło ich, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gościa  podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przyjrzeć się policyjnej czapce, kamizelce odblaskowej oraz dokładnie obejrzeć policyjny lizak, krótkofalówkę, a także pałkę policyjną.

Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

 

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.