• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

CZAS WYBORÓW – CZAS DECYZJI…

20160930 104815Ostatnie dwa tygodnie września były w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego czasem kampanii wyborczej w ramach wyborów władz Samorządu Uczniowskiego. Do kandydowania na stanowisko Przewodniczącego zostali zgłoszeni przez klasy następujący gimnazjaliści: Kacper Honek z kl. Ia, Patryk Hudzik z kl. IIIa oraz Dominik Mrozek z IIa. Niektórzy z nich mogli liczyć na wsparcie ze strony sztabów wyborczych, które pomagały im w opracowaniu programu wyborczego, przygotowaniu plakatów i ulotek oraz agitacji na terenie szkoły.

Nasi kandydaci mogli zaprezentować się bliżej swoim wyborcom podczas audycji radiowych w porannym paśmie „Faktów Trójki”. Finałem kampanii była debata, jaka miała miejsce 30.09.2016r. i bezpośrednio poprzedziła wybory. Podczas jej trwania poszczególni kandydaci wygłosili przemowy, przybliżając wyborcom swoje postulaty wyborcze, odpowiadali także na pytania zadane przez uczniów oraz musieli wykazać się niemałą wiedzą dotyczącą historii i życia szkoły, jej patrona – św. Jana Kantego. Debatę poprowadziły uczennice klasy 6 SP: Klaudyna Kuźniar i Matylda Rzeźnik.

Na piątej i szóstej lekcji odbyło się głosowanie. Każdy uczeń klas 4-6 SP oraz 1-3 Gim. otrzymał kartę wyborczą, za pośrednictwem której mógł oddać tylko jeden głos. Po zakończonym głosowaniu, w obecności kandydatów ubiegających się o tytuł Przewodniczącego SU i ich „mężów zaufania” oraz opiekunek SU nastąpiło komisyjne podliczenie głosów.

Wybory wygrał DOMINIK MROZEK, zdobywając 55 głosów i to on przez najbliższy rok będzie PRZEWODNICZĄCYM SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO w naszej szkole, jego ZASTĘPCĄ będzie PATRYK HUDZIK, na którego oddano 52 głosy, na trzecim miejscu uplasował się najmłodszy kandydat, KACPER HONEK z 6 głosami. Ponadto oddano 16 głosów nieważnych. Zwycięzcy gratulujemy! Natomiast wszystkim kandydatom życzymy owocnej pracy i efektywnej realizacji programów wyborczych.         

Panowie, POWODZENIA

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.