• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Pasowanie na ucznia

DSCN1059
Dnia 20 X 2016r. obchodziliśmy święto Patrona naszej szkoły, świętego Jana Kantego. Na godzinę 9.00 całą szkołą udaliśmy się do kościoła parafialnego w Gliniku, by uczestniczyć we mszy świętej. Za wstawiennictwem Jana z Kęt prosiliśmy o potrzebne łaski dla obecnych uczniów i pracowników naszej szkoły, a także modliliśmy się za jej założycieli i zmarłych członków naszej szkolnej społeczności.

          W godzinach popołudniowych odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej, ślubowanie złożyli także uczniowie klasy pierwszej gimnazjum. Najmłodszym i nieco starszym uczniom Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Gorlicach w tak podniosłej i wyjątkowej dla niej chwili towarzyszyli Rodzice, Wychowawczynie i Nauczyciele, na czele z Dyrekcją szkoły. Swoją obecnością to wyjątkowe wydarzenie w szkolnym życiu uświetnili zaproszeni goście: Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych, pan Aleksander Augustyn oraz Proboszcz Parafii pw. M.B.N.P. w Gorlicach – Gliniku, Ks. Marek Urban.

Część artystyczna, przygotowana wspólnie przez klasy pierwsze szkoły podstawowej i gimnazjum, rozpoczęła się wejściem na salę gimnastyczną kandydatów na uczniów prowadzonych przez starsze koleżanki i kolegów – gimnazjalistów. Później pierwszaczki musiały zdać egzamin ze szkolnych umiejętności, które przeprowadziły duszki zamieszkujące szkołę. Pierwszoklasiści udowodnili jednak swoim śpiewem, tańcem, recytacją oraz wiedzą na temat Patrona szkoły, że zasługują na to, by zostać pełnoprawnymi uczniami MZS nr 3 w Gorlicach. Duszki okazały się być przyjaznymi starszymi koleżankami i kolegami „pierwszaczków”, które wspominały swoje pierwsze kroki w szkolnym życiu oraz udzieliły im cennych rad. Finałem części artystycznej było pasowanie na ucznia szkoły podstawowej szesnaściorga pierwszoklasistów, którego dokonał Dyrektor szkoły, Pan mgr Krzysztof Michalik oraz ślubowanie gimnazjalistów.

Zwieńczeniem szkolnej uroczystości były okolicznościowe przemówienia pana Kierownika oraz pana Dyrektora, którzy pierwszoklasistom szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli gratulacje, życząc sukcesów w nauce, zaś ich Rodziców zapraszali do podjęcia i kontynuowania owocnej współpracy ze szkołą na rzecz młodego pokolenia. Uczniowie podziękowali zaproszonym gościom za przybycie i towarzyszenie im w tak ważnym dla nich dniu, wręczając jesienne bukiety.

Kiedy wybrzmiało radośnie odśpiewane „Kocham cię, szkoło”, pierwszoklasiści z MZS nr 3 w Gorlicach otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i z uśmiechem na twarzy udali się na spotkania ze swoimi wychowawczyniami.

  


Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.