• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Ogólnopolski Konkurs „Pierścień świętej Kingi”

20161214 171129Już po raz XX został zorganizowany Ogólnopolski Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”. Jego finał poprzedziły eliminacje rejonowe, jakie odbyły się XI/XII 2016r. w różnych zakątkach Polski. Przesłuchania recytatorów z powiatu gorlickiego miały miejsce 2 XII 2016 w Młodzieżowym Domu Kultury i wzięli w nim udział następujący uczniowie naszej szkoły podstawowej : w kategorii klas 1-3 Olga Hajduk, Anna Stempkowicz oraz Szymon Stój, zaś w kategorii klas 4-6 Urszula Biernacka, Oliwia Konopka i Klaudyna Kuźniar.

Przepustkę do finału, zajmując II miejsce w swojej kategorii, wywalczyła uczennica kl. 4a Oliwia Konopka, która zaprezentowała wiersz Małgorzaty Nawrockiej „Nie bój się marzyć o niebie”. To właśnie ona wzięła udział w finale, który odbył się w dniach 14. – 15.12.2016r. w niezwykłym miejscu, bo 250 m pod powierzchnią ziemi, w Kopalni Soli Bochnia. Już sam udział w finale to niesamowite przeżycie dla uczestnika. Emocji dostarcza nie tylko występ przed profesjonalnym jury, ale także ponad 24-godzinny pobyt w kopalni z licznymi atrakcjami, takimi jak: zwiedzanie kopalni z przewodnikiem – górnikiem, uczestniczenie w kręceniu odcinka „Ziarna”, udział w warsztatach poetyckich z panią Małgorzata Nawrocką czy w roratach w podziemnej kaplicy św. Kingi, nie wspominając już o możliwości poznania nowych osób – w tym rówieśników, którzy także „lubią poezję”, zdobycia cennego autografu i zrobienia wielu pamiątkowych zdjęć.

Mimo że Oliwce nie udało się wywalczyć nagrody, ten konkurs na długo zapadnie jej w pamięć. Mamy nadzieję, ze w kolejnych jego edycjach nie zabraknie naszych uczniów, a tym recytatorom, którzy w tym roku reprezentowali naszą szkołę podczas eliminacji rejonowych i finału gratulujemy i dziękujemy!  

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.