• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Akcja za akcją, czyli wolontariusz w akcji!

20161205 133859Dnia 5 XII 2016 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tradycyjnie na początku grudnia liczna grupa wolontariuszy z MZS nr 3 w Gorlicach udała się do Gorlickiego Centrum Kultury, aby uczestniczyć w VI Gali Wolontariatu, podczas której następuje podsumowanie działań wolontarystycznych podejmowanych i kontynuowanych w coraz szerszych kręgach na terenie powiatu gorlickiego. Tym bardziej cieszy nas fakt otrzymania przez nasz Klub wyróżnienia „ANIOŁY WOLONTARIATU 2016” za działania wdrażające idee wolontariatu w środowisku lokalnym. Taka nagroda zobowiązuje i dopinguje do dalszej pracy…a okazji w grudniu do działania nie zabrakło!

Wolontariusze z MZS nr 3 w Gorlicach wykonali ozdoby świąteczne i stroiki bożonarodzeniowe na Szkolny Kiermasz, który został zainaugurowany 7 XII. Tego dnia , podczas zebrania z Rodzicami wolontariusze nie tylko sprzedawali świąteczne ozdoby wykonane przez SU, szkolną świetlicę oraz SKW, z których dochód został przeznaczony na działalność ww organizacji, doposażenie szkolnej świetlicy czy na cele charytatywne, ale także przeprowadzili akcję zbierania podpisów pod deklaracją odpowiedzialnego świadka/pasażera w ramach kampanii społecznej TRZEŹWA MAŁOPOLSKA – NO PROMIL, NO PROBLEM. Rozdawali też ulotki i broszurki o treści profilaktycznej.

Niedziela 11 XII to kolejne wyzwanie dla wolontariuszy z „Trójki”. Trzynaścioro gimnazjalistów pracowało na Jarmarku Pogórzańskim podczas Świątecznego Kiermaszu w charakterze animatorów zabaw dla dzieci, hostess i informatorów. Magia nadchodzących świąt towarzyszyła im się podczas malowania twarzy, rozdawania słodyczy najmłodszym czy asystowaniu Królowej Zimie podczas bezpłatnej sesji zdjęciowej. W czasie kiermaszu nasi wolontariusze zajęli się obsługą stoiska z własnoręcznie wykonanymi stroikami i ozdobami świątecznymi, pomagali w sprzedaży ciasta domowego na cel charytatywny – zdobycie funduszy na leczenie kuzyna kolegi ze szkoły, a ponieważ koszty leczenia są wysokie postanowili dodatkowo zorganizować i przeprowadzić w szkole kwestę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać wolontariuszy z puszkami, zachęcających do wrzucenia choćby grosika, w myśl zasady ”grosik to tak niewiele, ale wiele groszy może wiele”. Wszystkim za dar serca dziękujemy!

„Każdy z nas ma na tyle dużą dłoń, że może z niej uczynić Betlejem” - z takim przesłaniem przedstawiciele Szkolnych Klubów Wolontariatu ze szkół powiatu gorlickiego udali się w poniedziałkowe popołudnie (19 XII) do gorlickiego szpitala. Zanieśli chorym uśmiech, dobre słowo, melodię kolęd pełną nadziei, uścisk dłoni oraz własnoręcznie wykonane przez siebie świąteczne stroiki. Wizyta na szpitalnym Oddziale Geriatrii, Oddziale Medycyny Paliatywnej, w Zakładzie Opieki Leczniczej na stałe wpisała się w kalendarz wolontariuszy i ich koordynatorów. Podobnie jak warsztaty plastyczne, których celem jest przygotowanie świątecznych stroików i kartek.

We wtorek, 13 XII 2016 roku przedstawicielki naszego Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z koordynatorkami udały się do Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, aby uczestniczyć w świątecznych warsztatach plastycznych. Towarzyszyła im radosna atmosfera i młodzieńcza energia. To spotkanie było kolejną okazją do integracji wolontariuszy ze szkół z powiatu gorlickiego, a także z osobami niepełnosprawnymi, gdyż po raz pierwszy uczestniczyli w nich podopieczni i ich opiekunowie z SOSzW w Kobylance. Efektem pracy była pokaźna liczba świątecznych ozdób, dzięki czemu wolontariusze odwiedzili w tym roku większą liczbę chorych, z życzeniami zawędrowali także na Oddział Neurologii i Onkologii. Na pewno odwiedziny chorych w szpitalu są niezwykłą lekcją życia, podczas której młodzi ludzie mogą nie tylko coś ofiarować, ale jeszcze więcej otrzymać…

Finałem grudniowych akcji „trójkowych” wolontariuszy był udział czworga z nich w organizacji uroczystego spotkania wigilijnego dla mieszkańców domów pomocy społecznej z terenu powiatu gorlickiego, zorganizowanego przez Fundację Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych „Wyjdź z domu” w placówce przy ul. Michalusa. Nasi wolontariusze nie tylko pomagali w obsłudze osób starszych, chorych i niepełnosprawnych podczas tej uroczystości, asystowali świętemu Mikołajowi, który odwiedził jej uczestników, ale także sami obdarowali podopiecznych DPS-ów własnoręcznie wykonanymi ozdobami świątecznymi. SKW dziękuje za wsparcie tej spontanicznej inicjatywy szkolnej świetlicy, która także podarowała świąteczne stroiki dla podopiecznych.

Drodzy wolontariusze! Dziękujemy Wam za tak aktywną postawę, pełną małych i większych wyrzeczeń, bezgranicznego zaangażowania i oddania. Mamy nadzieję, że Nowy 2017 Rok dostarczy Wam niewyczerpanych pokładów energii do kolejnych akcji, zwieńczonych uśmiechem na twarzy drugiego człowieka, któremu będziecie nieśli bezinteresowną pomoc – Wasze koordynatorki  

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.