• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Dzień Patrona - Św. Jana Kantego

DSCN631121 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Jak co roku, w kościele parafialnym w Gliniku odbyła się uroczysta akademia, w czasie której poznaliśmy bliżej sylwetkę naszego Patrona, świętego Jana z Kęt w czasie projekcji filmu o jego życiu i działalności oraz obejrzeliśmy inscenizację historii o nim przedstawioną przez uczniów naszej szkoły. Z okazji tego ważnego dnia, wszyscy uczniowie mieli też okazję wziąć udział w konkursach. Dla uczniów klas I – IV zorganizowano konkurs na wykonanie najpiękniejszego dzbanka. Jest to symbol mocno związany z postacią świętego Jana Kantego, gdyż jedna z legend o nim mówi właśnie o tym, jak Jan Kanty w cudowny sposób posklejał rozbity dzban ratując z kłopotów ubogą dziewczynę, która służyła u bogatego państwa.

Uczniowie klas starszych wzięli udział w dwuetapowym konkursie wiedzy o życiu i działalności świętego Jana. W czasie uroczystości Dnia Patrona wręczono nagrody i dyplomy zwycięzcom konkursów:  W konkursie plastycznym wyróżnienia zdobyli: Ewelina Jodłowska, Miłosz Dziadosz i Magdalena Trojan oraz Kacper Stefańczyk-Gogola (II miejsce), Karol Dybaś (II miejsce) i Hanna Szurek (I miejsce). W konkursie wiedzy zwyciężyły Aleksandra Tokarz, Wiktoria Karp oraz Diana Zielińska.

Po zakończeniu części artystycznej odbyła się msza święta w intencji uczniów i pracowników naszej Szkoły, którą odprawił ksiądz Marek Dyło. Po mszy świętej udaliśmy się do szkoły, gdzie odbyły się lekcje, jednak ze względu na uroczysty dzień nauczyciele nie dali nam ani jednej złej oceny!

Obchody Dnia Patrona przygotowali uczniowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas oraz klasa Vb.

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.