• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

„Kiermasz krótkich form redakcyjnych”, czyli z wizytą w Krakowie

               2 Dnia 12 marca 2015r. w Krakowie odbył się wojewódzki etap Konkursu „Kiermasz krótkich form redakcyjnych”, do którego zakwalifikowała się jedna z trzech drużyn szóstoklasistów z MZS nr 3, startujących w etapie szkolnym. Był to zespół w składzie: Julia Kaczmarczyk, Julia Konopka oraz Karolina Siarkowicz.

Na etapie szkolnym uczestnicy konkursu mieli za zadanie zredagować reklamę, przepis oraz wpis do dziennika podróży, zaś podczas finału ogłoszenie i zaproszenie. W redagowanych tekstach musieli wykorzystać treść poznanych wcześniej utworów: powieści „W pustyni i w puszczy” oraz noweli „Sachem” H. Sienkiewicza, wierszy Wisławy Szymborskiej i Czesława Miłosza. Nasz zespół znalazł się w gronie finalistów - 18 drużyn szóstoklasistów z Małopolski.

Celami konkursu, nad którym patronat objął Małopolski Kurator Oświaty wraz ze Stowarzyszenie Polonistów Polskich w Krakowie było: przybliżenie twórczości polskich Noblistów, zachęcenie młodzieży szkolnej do redagowanie krótkich form wypowiedzi o oryginalnej treści, z wykorzystaniem treści poznanych tekstów literackich, z dbałością o poprawny zapis pod względem językowym, interpunkcyjnym i ortograficznym.  

A jak nasze uczennice wspominają udział w krakowskim finale?

„Niestety, nie zajęłyśmy miejsca na podium. Jednak nie rozpaczałyśmy i po zakończeniu konkursu udałyśmy się tramwajem do centrum miasta.

Postanowiłyśmy uczcić pamięć patrona naszej szkoły i skierowałyśmy się do Kościoła św. Anny, do grobu św. Jana z Kęt. Później zwiedziłyśmy wystawę muzealną, poświęconą naszej zmarłej noblistce, zatytułowaną „Szuflada Szymborskiej”. Przespacerowałyśmy się po Rynku Głównym i Sukiennicach, udało nam się także zaglądnąć do Podziemi Rynku. Zrobiłyśmy dużo zdjęć, lecz to nie był koniec atrakcji.

Zwiedziłyśmy też inne krakowskie kościoły: Bazylikę Mariacką oraz Kościół o. Franciszkanów, w którym na własne oczy zobaczyłyśmy witraże Stanisława Wyspiańskiego, o których bardzo ciekawie opowiadała nam nasza pani. A na deser poszłyśmy do pobliskiego Wedla na gorącą czekoladę.

To był jeden z najlepszych szkolnych wyjazdów w moim życiu. Oprócz wrażeń konkursowych zapamiętam mile i atrakcyjnie spędzony czas w stolicy Małopolski. Warto brać udział w konkursach, więc jeśli nadarzy się taka szansa, to na pewno z niej skorzystam!!!”                                                                                                                                                       (J. Kaczmarczyk i J. Konopka)

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.