• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Pożegnanie kol. Katarzyny Zawilińskiej

„Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą,
Choć większym ryzykiem rodzić się, niż umrzeć,
Kochamy wciąż za mało i stale za późno”

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze ciosem. Dziś ten cios dotknął nas wszystkich. Pogrążeni w bólu, pragniemy być ze zmarłą w Jej ostatniej drodze.

Z bólem żegnamy naszą koleżankę długoletnią nauczycielkę Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach, a także członka Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Ś. P. Katarzyna Zawilińska była absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. W naszej szkole pracowała 18 lat ucząc języka niemieckiego, biologii i od niedawna chemii.

      Kol. Katarzyna Zawilińska swoją pracą i oddaniem wiernie realizowała przesłanie patrona naszej szkoły św. Jana Kantego, z jego umiłowaniem do niesienia pomocy najbardziej tej pomocy potrzebującym.

 

Pozostanie w naszej pamięci jako wymagający nauczyciel i wychowawca, umiejący wpoić wychowankom zamiłowanie do zdobywania wiedzy. Rozumiała problemy uczniów i umiejętnie pomagała w ich rozwiązywaniu, zdobywając w ten sposób duży autorytet i zaufanie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców.
      Żegnamy Cię jako naszą serdeczną koleżankę i przyjaciółkę, z którą przepracowaliśmy wiele lat.

Zawsze służyłaś radą i pomocą. Swoim niezwykłym poczuciem humoru, uśmiechem i doświadczeniem umiałaś załagodzić trudne sytuacje. Z głębi naszych serc dziękujemy Ci za to!

      Miałaś tyle planów, zamierzeń. Śmierć przyszła nagle, była bezlitosna - zabrała Cię w pełni życia, planów i nie zrealizowanych marzeń.

      Odeszłaś, pozostawiając puste miejsce, którego nikt nie zdoła zastąpić. Jednak z przekonaniem, że życie nie kończy się tu na ziemi, bo Bóg jest Miłością - wierzymy, że będziesz żyć wiecznie w świetle nigdy nie gasnącej Miłości. Odpoczywaj w pokoju wiecznym!

W imieniu wszystkich koleżanek i kolegów

oraz całej społeczności szkolnej

z Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego

Krzysztof Michalik – dyrektor szkoły

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.