• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Pasowanie na ucznia klas 1 SP

DSCN0240Witamy w szkole, pod takim hasłem w dniu 21 października 2015 r. odbyła się Pasowanie na Ucznia w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego.

Gości oraz 36 głównych bohaterów uroczystości powitali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej wpisało się w cykl uroczystości 120-lecia Gorlickiej Trójki.

 

Mając świadomość podniosłej chwili pierwszaki przedstawili program artystyczny pełny piosenek, wierszy scenek przedstawiających umiejętności, które pierwszaki zdobyły w pierwszym miesiącu nauki. Kolejne części występu nagradzane były gromkimi brawami zgromadzonych rodziców i gości.

 

Następnie pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, przyrzekając dobrze się uczyć i zachowywać oraz dbać o dobre imię szkoły jubilatki.

Samego aktu pasowania i przyjęcia do społeczności uczniowskiej „Trójki” dokonał wielkim ołówkiem dyrektor szkoły Pan Krzysztof Michalik.

Gratulacje i życzenia pierwszoklasistom i ich rodzicom złożył w imieniu Pana Burmistrza Rafała Kukli i w swoim własnym Pan Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Pan Aleksander Augustyn.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.