• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Maciek Waląg uczeń klasy integracyjnej Ib na igrzyskach w SPALE

20151124 185014 4Spartakiada FAR dla dzieci i młodzieży odbyła się w dniach 23-25.11.2015 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale,  ul. Mościckiego 6 i zgromadziła ponad 250 osób w tym 200 osób niepełnosprawnych. 

KONKURENCJE ROZGRYWANE W TRAKCIE ZAWODÓW:

»  sprint

»  tor przeszkód

»  łucznictwo

»  bocce

»  mini maraton

Po zameldowaniu, przyszedł czas na obiad i serie warsztatów (plastyczne, pierwsza pomoc, bezpieczeństwo). Po kolacji mieliśmy możliwość pójścia „do kina”, gdzie mogliśmy „kupić bilet” na filmy takie jak: Jak ukraść księżyc, Krainę Lodu, czy Krainę Jutra, a także zaopatrzyć się w popcorn. Tak zakończył się dzień pierwszy.
Dzień drugi, był dla wszystkich bardzo aktywny. Wczesne śniadanie i Chajda! na zawody. Sprint, bocce, tor przeszkód, łuki oraz mini maraton były dyscyplinami, w których pokazywaliśmy na co nas stać. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy, bo Wiktoria, Marlena, Asia, Klaudia, Julka, Łukasz, Oskar, Maciek, Kuba, Bartosz, Grzesiek oraz Krzysiek dali z siebie wszystko, by jak najlepiej reprezentować region małopolski. Daliście radę! Rodzice byli dla nas wielkim wsparciem, a niektórzy z nich nawet mieli możliwość sprawdzenia swoich sił na torze przeszkód - dali radę! Medale wszystkim naszym dzielnym zawodnikom wręczał Paweł Fajdek - Mistrz Świata rzutem młotem. Wieczorem odbyła się dyskoteka, podczas której Krzychu otrzymał puchar za zajęcie 3 miejsca w swojej grupie, a co najważniejsze, jako pierwszy skradł pocałunek Miss Polski 2015 na wózku - Katarzynie Kozioł.
W środę wracaliśmy do domów. Z mniejszymi i większymi przygodami (gdyż, czymże były by wyjazdy bez nich? udało nam się dojechać do Krakowa.

Spartakiada FAR umożliwi dzieciom rozwój w zakresie dyscyplin sportowych, zmotywuje je do wyjścia z domu oraz do dalszej pracy nad samodzielnością. Pragniemy również pokazać dzieciom osoby dorosłe, które poruszają się na wózku i które dzięki swoim osiągnięciom: w życiu zawodowym, sporcie, w życiu prywatnym mogą stanowić niezwykle inspirujący wzorzec  osobowy. W trakcie tej imprezy uczestnicy będą walczyć w ramach dyscyplin sportowych, ale też pokonywać własne słabości.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji „FAR” już od ponad ćwierć wieku pomaga osobom po urazie rdzenia kręgowego poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia. Jesteśmy ogólnopolską organizacją non-profit założoną przez wózkowiczów dla wózkowiczów – a więc doskonale rozumiejącą ich potrzeby i możliwości; co więcej, to właśnie osoby poruszające się na wózkach zajmują się tymi, którzy dopiero rozpoczynają walkę o powrót do niezależności.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.