• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

W jak Weekend z Wolontariuszami…

MikoajSKW

„Ludzie bowiem to anioły bez skrzydeł,

i to jest właśnie takie piękne,

urodzić się bez skrzydeł i wyhodować je sobie (...)."

/José Saramago/

 

W piątek, 4 XII 2015 r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyła się kolejna gala wolontariatu, uświetniająca obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Wzięło w niej udział 26 wolontariuszy z naszej szkoły, uczniów klas I-III gimnazjum, członków Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Galę zorganizowało Lokalne Centrum Wolontariatu w Gorlicach i Kwiatonowickie Stowarzyszenie "HOMINI". Na galę przybyło kilkuset młodych wolontariuszy zrzeszonych w szkolnych kołach wolontariatu, ich opiekunowie i dyrekcje szkół oraz przedstawiciele władz samorządowych na czele ze starostą Karolem Górskim i burmistrzem Gorlic Rafałem Kuklą.

Coroczna gala jest okazją do podsumowania działań wolontarystycznych, podejmowanych na terenie naszego miasta i powiatu, docenienia pracy cichych, czasem niewidocznych aniołów – ludzi, a także ciepłych spotkań rzeszy osób, których łączy szlachetna idea niesienia bezinteresownej i nieodpłatnej pomocy wszystkim tym, którzy tego potrzebują: starszym, samotnym, chorym; dzieciom, domagającym się zauważenia i czasu, o który tak bardzo trudno w rzeczywistości XXI wieku.

Po raz drugi, podczas gali przyznano nagrody „Anioły Wolontariatu” oraz wyróżnienia. Jedno z nich powędrowało do rąk naszej absolwentki. Serdecznie jej gratulujemy i mamy nadzieję, że kolejne pokolenia naszych wolontariuszy – absolwentów w swoich nowych środowiskach szkolnych będę kontynuować przygodę z wolontariatem, rozpalając coraz mocniej w swoich sercach iskierkę miłości, radości i nadziei…

Udział w piątkowej gali był miłym akcentem dla naszych wolontariuszy. Część z nich już w czwartkowe popołudnie dowiodła, co to znaczy być wolontariuszem – pomocnikiem św. Mikołaja, przygotowując ponad 1000 paczek z prezentami. Byli to uczniowie III klasy gimnazjum:

W niedzielę, 6.12.2015 nasi gimnazjaliści z klasy I i II, członkowie SKW zadbali o właściwą oprawę spotkania ze świętym Mikołajem na Jarmarku Pogórzańskim. Rola pomocników tego wyjątkowego gościa sprawiła im dużo radości i dostarczyła niezapomnianych, pozytywnych wrażeń.

Drodzy Wolontariusze, z okazji Waszego święta życzymy Wam, abyście nie zmarnowali żadnej okazji do „wyhodowania” sobie pięknych skrzydeł…

 

 

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.