• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

Tanecznym krokiem w czas ferii…

P1164043W sobotni poranek, 16.01.2016 r. w iście zimowej scenerii do Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego zawitała Królowa Zima. Jej wizyta to już tradycja w naszej szkole. Na cześć tego wyjątkowego gościa co roku wydawany jest huczny bal, na który zaproszenie otrzymują nasi najmłodsi uczniowie z klas 0-3, a także dzieci nieuczęszczające do naszej szkoły, zamieszkujące Glinik.

Bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem, który odtańczyli licznie przybyli goście: królowe i królowie, księżniczki, rycerze, wróżki, Myszki Miki, biedronki, pszczółki, policjanci, marynarze, żołnierze…, a przewodniczyła im dostojna para: Królowa Zima i Pan Dyrektor, Krzysztof Michalik.

Gdy dopełniono ceremoniału otwarcia balu, zabawa rozpoczęła się na dobre. Oprócz tanecznych popisów w rytm muzyki wykonywanej przez zespół Blues, jego uczestnicy mogli zaprezentować swój karnawałowy strój podczas pokazu mody, zawalczyć o tytuł Królowej i Króla Balu, a nawet wziąć udział w niezwykłym korowodzie przebierańców. Dodatkową atrakcją – niespodzianką, przygotowaną przez wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, było malowanie twarzy.

Wybór Królowej i Króla Balu nie należał do najłatwiejszych. Zanim jury ogłosiło werdykt, bacznie obserwowało poczynania par kandydatów, oceniając postawę tancerzy, poczucie rytmu oraz oddanie charakteru danego tańca. Tytuł Królowej i Króla Balu wraz z drogocennymi koronami otrzymali Olga Hajduk i Wiktor Nowak z kl. 2b. Po ogłoszeniu werdyktu zwycięska para zatańczyła swój królewski taniec, który został nagrodzony gromkimi brawami.

Organizatorzy Balu u Królowej Zimy, czyli Miejski Zespół Szkół nr 3 w Gorlicach, Zarządy Osiedli Nr 4 i Nr 9 zadbali także o słodki poczęstunek dla przybyłych gości, by w czasie przerwy mogli oni zregenerować swoje siły.

Uczestnicy karnawałowej zabawy z uśmiechem na twarzach opuszczali mury Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 w Gorlicach, potwierdzając tym, iż Bal u Królowej Zimy 2016’ stanowił niezwykle radosne preludium do zimowych ferii.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.