• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

„Jeżdżę z głową” – nauka jazdy na nartach w czasie ferii.

20160130 115821Małopolski projekt nauki jazdy na nartach, zainicjowany w 2012 roku, skierowany jest do uczniów III i IV klas szkół podstawowych, nie umiejących jeździć na nartach, dla których zorganizowane zostaną kursy nauki jazdy na nartach. Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa młodych Małopolan poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji i podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

A tak o projekcie wyrażali się najmłodsi uczestnicy:

Podczas ferii uczyłam się jazdy na nartach. Instruktorzy byli bardzo mili i cierpliwi. Bardzo spodobał mi się ten sport. Z chęcią znów założę narty.

Patrycja Wilk, klasa III

Gdy usłyszałam, że pojadę na narty bardzo się ucieszyłam. W pierwszy dzień najpierw poznaliśmy się w grupie, a później zaczęliśmy się uczyć jeździć. W kolejnych dniach zaczęliśmy już zjeżdżać ze średniej górki. W ostatnim dniu odbyły się zawody narciarskie. Trochę się bałam, ale osiągnęłam całkiem dobry czas – 41 sekund 19 setnych. To były udane ferie.

Kaja Honek, klasa III

W drugim tygodniu ferii wraz z grupą 10- osobową z naszej szkoły jeździłam do Małastowa uczyć się jeździć na nartach. Wyjazd ten nauczył mnie dyscypliny, odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale również za kolegów z grupy. Zżyłam się z pozostałymi uczestnikami kursu. Było super i na pewno chciałabym kontynuować jazdę na nartach w przyszłości. Nigdy nie zapomnę tej przygody.

Weronika Toczek, klasa III

 

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.