• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner

„Pies – najlepszym przyjacielem człowieka”.

          P1450225  A o tym, czy Winston Churchil miał rzeczywiście rację mogą przekonać się uczniowie klasy I integracyjnej Miejskiego Zespołu Szkół Nr 3 w Gorlicach . Na zajęcia przychodzi do nich pies, a właściwie suczka rasy siberian husky CELESTA pracująca na codzień w Fundacji Beskidzka Zima. Zajęcia są realizowane w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Miejski w Gorlicach w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2016.

Taka terapia kontaktowa z udziałem psa, wspaniale łączy naukę i zabawę, jest źródłem wyzwalania wielu pozytywnych emocji. Uczestnicy zajęć przełamują swoje lęki,
a dodatkowo doświadczają miłości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa. Ponadto, kształtują wytrwałość, cierpliwość, doskonalą spostrzegawczość i koncentrację uwagi. Nieoceniony jest również wpływ tej metody na komunikację werbalną i niewerbalną.

            Udział w zajęciach z psem są źródłem przyjemności i satysfakcji, buduje zaufanie i pomagają w rozwijaniu relacji z innymi ludźmi. „Pies – najlepszym przyjacielem człowieka”? - Tak, pies doskonale sprawdza się w roli przyjaciela, gdyż nie klasyfikuje, nie ocenia, traktuje tak samo wszystkich, akceptuje i kocha bezwarunkowo.

A więcej zdjęć z tych niezapomnianych spotkań można znaleźć tutaj:

https://goo.gl/photos/C2sBsqm7UZhJArut5

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.