• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner
Filtr
 • Lista dzieci przyjętych klasa 1 SP

  kliknij aby powiększyć

  2323

 • Informacja dla rodziców

  Kliknij aby powiększyć

  12121212

 • Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy 1 SP

  Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 3 w MZS nr 3 na rok szkolny 2020/2021 - powiększ kliknij w listę

  kl1ab

 • DNI DYREKTORSKIE ustalone na okres od 21 do 23 kwietnia 2020 ODWOŁANE

  Z uwagi na przesunięcie terminów egzaminów ósmoklasisty na połowę czerwca decyzją MEN, na które na początku roku szkolnego ustalone zostały dni wolne od zajęć dydaktycznych tzw. DNI DO DYSPOZYCJI DYREKTORA w okresie od 21 do 23 kwietnia 2020 r. informuję o odwołaniu tych dni. Jest to równoznaczne obowiązkiem realizowania w te dni tj. od 21 do 23 kwietnia nauki zdalnej. 

 • Lista dzieci zakwalifikowanych do MP nr 2

  Lista kandydatów zakwalifikowanych do Miejskiego Przedszkola nr 2 w MZS nr 3 - kliknij w listę by powiększyć.

  MP

 • Informacja dla rodziców

  Rekrutacja do klas 1 Szkoły Podstawowej nr 3 - NADAL TRWA

  Zgodnie z Zarządzeniem nr 71/2020 Burmistrza Miasta Gorlice termin przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do klasy pierwszej został wydłużony do 17 kwietnia 2020r.

  Wzory dokumentów, które należy wydrukować, podpisać i złożyć w wyznaczonym miejscu w szkole znajdują się w zakładce „Rekrutacja 2020/2021”.

  W szczególnych przypadkach można zgłosić telefonicznie, a dokumenty złożyć
  w późniejszym terminie.

  Sekretariat szkoły w dniach od 16 marca  pracuje zdalnie
  pod numerem telefonu 18 353 84 91 w  godzinach  7:30 do 14:00.

  Zarządzenia burmistrza:

  https://drive.google.com/open?id=1MrsYDl0GOvLO1RFNlTEPJSRheNKZ_0Fs

  https://drive.google.com/open?id=1RkpeldskGHo_6GZqVN2KQEGqEtq618dC

 • Życzenia

  2020 04 09 091728

 • Życzenia Świąteczne dla Rodziców

  23

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

  Chciałbym Wam dzisiaj, w ten czas świątecznych przygotowań, bardzo serdecznie podziękować za cierpliwość, zrozumienie, a przede wszystkim za pomoc dzieciom w nauce.

              Wiem, że Państwu jest ciężko połączyć pracę zawodową, obowiązki domowe z pomocą w nauce Waszych dzieciom.

              Serdecznie jeszcze raz za to Państwu dziękuję i życzę dużo spokoju, cierpliwości i wyrozumiałości.

              Nasi uczniowie, a Państwa dzieci, dzięki Państwa wsparciu, w przeważającej większości systematycznie kontaktują się z nauczycielami i starają się w miarę swoich możliwości przesyłać zadane prace domowe.

  Dla nikogo obecna sytuacja nie jest łatwa i wymaga od nas wiele spokoju, czasem dystansu. Nauczycielom, również jest bardzo ciężko pracować w tej nowej dla nas wszystkich sytuacji, zwłaszcza gdy czasem pojawiają się np. w Internecie słowa krytyki i brak zrozumienia.

  Chcę Państwa zapewnić, że nauczyciele naszej szkoły wykonują swoje obowiązki bardzo dobrze, starają się wspierać i pomagać swoim uczniom jak tylko najlepiej potrafią.

              Muszę się Państwu przyznać, że wchodząc codziennie do szkoły, wsłuchując się w ciszę wylewającą się z pustych klas i korytarzy, marzę pewnie jak większość z Państwa, by klasy i korytarze znów zapełniły się gwarem i uśmiechami Waszych dzieci, a naszych uczniów, by jak najszybciej skończył się ten trudny okres epidemii.

  Chciałbym Państwu jeszcze raz podziękować za wsparcie i pomoc w tej naszej wspólnej pracy na rzecz edukacji na odległość i życzyć w imieniu swoim własnym jak i wszystkich nauczycieli i pracowników naszej szkoły,

  Spokojnych i przede wszystkim Zdrowych, Świąt Wielkanocnych.

  Zostańmy w domu, stosujmy się do zaleceń, by mam nadzieję już niedługo spotkać się w szkole i nie tylko.

  Jeszcze raz dziękuję wszystkim za zrozumienie, życzliwość i pomoc.

                                                                         Krzysztof Michalik

 • Wiwat maj , 3 maj

  DSCN4079W dniu 30 kwietnia w naszej szkole uczczono kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz bitwy gorlickiej. Podczas akademii wierszem i piosenką przypomniano najważniejsze postacie i wydarzenia związane z tymi rocznicami.

   

 • Sprzątanie Świata w MZS nr 3

  IMG 20190425 081828W dniach 23-26 kwietnia w mieście Gorlice miała miejsce akcja sprzątania świata, w którą to włączyli się uczniowie naszej szkoły. Warto nadmienić, iż jest to jeden z punktów obchodów Dnia Ziemi. Dzięki tego typu akcji mamy możliwość nie tylko oczyścić okolice z kłopotliwych odpadów, ale również zwrócić uwagę na problematykę dbania o środowisko i potrzebę segregacji śmieci. W ramach obchodów Dnia Ziemi pisane są również listy do Ziemi, w tym także przez naszych uczniów.

   

   

 • IV Konkurs Palm Wielkanocnych

  1W tym roku już po raz czwarty odbył się Konkurs Palm Wielkanocnych przy parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Gorlicach. W Niedzielę Palmową odbyło się jego uroczyste rozstrzygnięcie. Do rywalizacji zgłoszono 20 prac, po 10 palm w kategorii niskie oraz 10 w kategorii palm wysokich Uczestnicy przez piątek i sobotę dostarczali swoje palmy, by jury w składzie: pani Anna Niemczyńska-Szurek – etnolog  oraz pani Barbara Wojnarska - przewodnik muzealny,  mogło dokonać oceny prac oraz wyłonić laureatów. Wybór zwycięskich palm nie był łatwy, o czym może świadczyć wnikliwa analiza każdej zgłoszonej palmy . Po wybraniu zwycięskich palm zostały otwarte koperty, by poznać laureatów.

 • Komunikat w sprawie planowanego strajku nauczycieli

  Burmistrz Miasta Gorlice informuje, że w dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Gorlicach, odbyło się spotkanie z dyrektorami Miejskich Zespołów Szkół i Przedszkoli.

  Zgodnie z otrzymanymi deklaracjami informujemy, że w szkołach których organem prowadzącym jest Miasto Gorlice, nie ma zagrożenia w przeprowadzeniu egzaminów: gimnazjalnego i ósmoklasisty.

  Niezależnie od powyższego informujemy, że zdecydowana liczba nauczycieli szkół i przedszkoli, zadeklarowała udział w zapowiadanym strajku, który prawdopodobnie rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 r.

  Zgodnie z zapewnieniami dyrektorów biorących udział w spotkaniu, bez zakłóceń funkcjonować będą Miejskie Przedszkole Nr 1, Miejskie Przedszkole Nr 3 oraz Miejskie Przedszkole Nr 5. W pozostałych szkołach oraz placówkach wystąpi znaczne ograniczenie w obsadzie kadrowej, w związku z czym, rekomendujemy zapewnienie we własnym zakresie opieki nad dziećmi w dniu 8 kwietnia (i w razie kontynuowania strajku w kolejnych dniach). Opieka nad wszystkimi dziećmi, które przyjdą w dniu 8 kwietnia zostanie zapewniona.

  Prosimy Państwa - Rodziców o zrozumienie sytuacji. Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami szkół i na bieżąco będziemy reagować na rozwój sytuacji oraz podejmować stosowne działania, aby ewentualna akcja strajkowa nauczycieli nie odbiła się negatywnie na uczniach.

 • Wiosenne akcje naszych wolontariuszy

  IMG 20190227 111835Zgodnie z informacją przekazaną Rodzicom w komunikacie w czasie wywiadówek, nasz Szkolny Klub Wolontariatu w ramach podjętej ostatnio współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Szymbarku, przeprowadził w dniach od 19.02.2019r. do 01.03.2019r. akcję zbierania używanych lub nowych książek, czasopism i gier planszowych dla dzieci i młodzieży z Ośrodka. W SOSz-W w Szymbarku funkcjonuje szkoła podstawowa oraz szkoła przysposabiająca do zawodu, które kształcą uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Nauczyciele-specjaliści oprócz lekcji prowadzą także różnorodne zajęcia terapeutyczne. Z przyjemnością informujemy, że w wyniku akcji „Książka dla Ośrodka” zebraliśmy w naszej szkole: 156 książek, 12 pudełek puzzli, 3 czasopisma, 1 atlas, 1 słownik, 1 album, 1 grę planszową i 1 grę logopedyczną.

            

 • Rozwinąć skrzydła w konkursie czytelniczym – czemu nie?

            IMG 20190327 093229  We środę, 27 III br. W Zespole Szkół w Łużnej odbył się konkurs czytelniczy w ramach VI edycji Przedsięwzięcia „ Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”, który wymagał doskonałej znajomości treści książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec” oraz życiorysów jej bohaterów.

              Naszą szkołę reprezentowały w nim trzy osoby – uczniowie najstarszych klas, którzy podczas eliminacji szkolnych zostali wyłonieni spośród następującego grona: Anna Hajduk, Oliwia Kiełtoń, Marlena Tokarz i Jan Gamoń.

              W środowy poranek, troje z nich, pod opieką p. Małgorzaty Bani udało się do ZS w Łużnej, by napisać finałowy test. Część konkursową poprzedziło uroczyste powitanie zaproszonych gości oraz wysłuchanie okolicznościowych przemówień.

 • IV Wiosenny Konkurs Recytatorski oczami uczestniczek

  20180424 121309We wtorek, 24.04.2018 przed godziną 10.00 udaliśmy się całą klasą wraz z nauczycielką języka polskiego do Gorlickiego Centrum Kultury, aby zasiąść w fotelach publiczności, uważnie przysłuchując się recytatorom w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 7 szkoły podstawowej, II i III klasy gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych w ramach IV Wiosennego Konkursu Recytatorskiego.

  W tej drugiej kategorii w konkursie wzięło udział tylko troje uczestników, kategoria pierwsza była liczniejsza. W gronie ponad 20 recytatorów z gimnazjów i klasy 7 SP były trzy recytatorki, reprezentujące naszą szkołę: Klaudyna Kuźniar z 7a SP, Julia Kaczmarczyk oraz Julia Konopkaz IIIa gim. Dziewczyny na scenie zaprezentowały fragmenty prozy. W roli konferansjerów zadebiutowali także uczniowie z naszej szkoły: Marlena Tokarz i Jakub Wójtowicz.

 • Sadzenie dębów

  IMG 20180425 091810W dniu 25 kwietnia przed południem uczniowie z Gorlickich Szkół sadzili papieskie dęby wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Parkowej. Młodzież posadziła łącznie 40 drzewek. Z Naszej Szkoły byli to przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta – Julia Kaczmarczyk, Julia Konopka, Jan Gamoń i Kacper Honek pod opieką pana Tomasza Śliwy.

  40 sadzonek drzewek przyjechało do nas z Wadowic w zamian za to do Wadowic pojechały 4 gorlickie agawy. Liczba 40 symbolizuje 40  rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, która przypada właśnie w tym roku.

 • Finał konkursu historycznego

  Konkurs historyczny

  Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnymuwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojnyi odzyskania przez Polskę niepodległości

  dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego w roku szkolnym 2016/2017

              Konkurs historyczny „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”, w roku szkolnym 2017/2018 został zorganizowany przez Miejski Zespół Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach już po raz trzeci. W poprzednich 2 latach konkurs cieszył się bardzo dużą popularnością, dlatego zdecydowaliśmy się naszą inicjatywę kontynuować tak by stała się trwałym upamiętnieniem bitwy gorlickiej.

  W bieżącym roku szkolnym konkurs został objęty honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem Burmistrza Miasta Gorlice

              Konkurs miał charakter otwarty i skierowany był do uczniów województwa małopolskiego.

  Konkurs był przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym – forma testu i wojewódzkim gdzie finaliści etapu wojewódzkiego musieli wykazać się wiedzą rozwiązując test pisemny.

              W pierwszym etapie wzięło udział 83 uczniów z 21 gimnazjówz całego województwa małopolskiego.

 • Finaliści konkursu geograficznego

  Logo Kuratorium Owiaty w Krakowie e1427228530612Z dumą informujemy, że Dominik Mrozek i Bartłomiej Stój z klasy 3a gimnazjum zostali finalistami Małopolskiego Konkursu Geograficznego organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie.
  Dominik i Bartek przygotowywali się do konkursu pod opieką pana Krzysztofa Mrozek.
  Serdecznie gratulujemy!!!

 • Program Profilaktyczny „Debata”

  20180416 081624W poniedziałek, 16.04.2018r. w naszej szkole odbył się 3-godzinny Program Profilaktyczny „Debata”, rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

  W programie, przeprowadzonym przez specjalistów z Pracowni Profilaktyki Gaudium - Urszulę i Grzegorza Tokarczyków, wzięli udział uczniowie klasy piątej.  Zajęcia obejmowały treści z zakresu profilaktyki alkoholowej i innych środków psychoaktywnych, wiedzę o konsekwencjach ich używania oraz wpływie na umiejętności uczenia się, a także podjęły tematykę kształtowania systemu wartości.

 • Lista kandydatów

  Informuję, żePOTWIERDZENIE WOLI UCZĘSZCZANIA KANDYDATA DO KLASY I Szkoły Podstawowej nr 3 iMIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 2w Miejskim Zespole Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego należy złożyć w terminie do 24 kwietnia 2018 r.

  Druki do pobrania na stronie internetowejwww.mzs3gorlice.pl lub w Sekretariacie szkoły.

  Lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Miejskiego Przedszkola nr 2 w MZS nr 3 w Gorlicach na rok szkolny 2018/2019.

  POTWIERDZENIE WOLI UCZĘSZCZANIA KANDYDATA DO KLASY I Szkoły Podstawowej nr 3

  POTWIERDZENIE WOLI UCZĘSZCZANIA KANDYDATA DO MIEJSKIEGO PRZEDSZKOLA NR 2

 • Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

  20180409 105720W dniu 09.04.2018r. przedstawiciele uczniów z klas 6 i 7 SP oraz II Gim pod opieką pedagoga szkolnego uczestniczyli w lekcji edukacyjno- profilaktycznej, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. Gościem specjalnym i prelegentem była p. sędzia Anna Maria Wesołowska, sędzia wydziału karnego Sądu Okręgowego w Łodzi, prekursorka programu przyjaznego pokoju przesłuchań dla dzieci - świadków i ofiar przestępstw, szerząca od lat świadomość prawną dzieci i młodzieży, znana również z telewizyjnego programu Sędzia Anna Maria Wesołowska.

  Pani sędzia przedstawiła wzięte z własnej praktyki zawodowej sytuacje, w których nastolatki wchodzą w konflikt z prawem. Jak zaznaczyła, spotyka się z młodzieżą z potrzeby serca i niezgody na to, aby coraz więcej młodych ludzi stawało przed sądem w charakterze oskarżonych i trafiało do więzienia zamiast siedzieć w szkolnej ławce.

 • Czy twoja twarz brzmi znajomo?

  DSCN0113Pod takim hasłem odbyła się druga edycja szkolnego przeglądu talentów, w którym udział wzięli uczniowie zarówno młodszych jak i starszych klas. Widownia mogła podziwiać zarówno występy wokalne jak i taneczne. Przy okazji oficjalnie powitano wiosnę. Wśród występujących znaleźli się:

  • „ Team Sławomira” - uczniowie klasy 7,
  • „ Majkelki”- zespół uczennic z klasy 3b,
  • Jakub Szura z klasy 4b w piosence Kasi Popowskiej,
  • „ New Girls” - Aneta Burzacka, Adriana Wrona, Katarzyna Hajduk oraz Martyna Karp,
  • „ Majewskie” – Natalia Gogola, Urszula Biernacka, Marta Zagórska,
  • Kaja Honek, Małgorzata Szarowicz i Jagoda Miciek w piosence Cleo,
  • Maja Miś i Wiktoria Karp w piosence Majki Jeżowskiej,
  • Jakub Gołyźniak,
  • Mateusz Dziadosz i Paweł Durlak w utworze Sławomira ,
  • Natalia Galas i Joanna Gurba .
 • Finał konkursu historycznego

  IMG 9447W dniu 27 kwietnia 2017 r. sala konferencyjna gorlickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego stała się miejscem rozstrzygnięcia drugiej edycji wojewódzkiego konkursu historycznego „Sprawa polska i Polacy w czasie I wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia bitwy pod Gorlicami dla przebiegu wojny i odzyskania przez Polskę niepodległości”, którego organizatorami były Miejski Zespół Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach. Konkurs został objęty Honorowym patronatem przez Małopolskiego Kuratora Oświaty Panią Barbarę Nowak oraz Burmistrza Gorlic Pana Rafała Kuklę i Starostę Powiatu Gorlickiego Pana Karola Górskiego.

 • Wyniki II konkursu Palm Wielkanocnych

  Kategoria I - palmy niskie.

  I miejsce - Olga Hajduk i Małgorzata Walczyk

  II miejsce - Anna Maniak

  III miejsce - Jakub i Magdalena Trojan

  Wyróżnienia:

  - Kacper Biernacki, Szymon Nowak i Wiktor Nowa

  - Kinga Zagórska

  - Centrum Kształcenia „TORUS” Gorlice, kierunek: Florysta

  Kategoria II - palmy wysokie.

  I miejsce - Joanna Gurba i Klaudia Gurba

  II miejsce - Kacper Schnabel

  III miejsce - Karol Zagórski i Marta Zagórska

  Wyróżnienia:

  - Natalia Zagórska i Patrycja Nowak

  - Miejskie Przedszkole nr 2 – grupa sześciolatków

  - Sabina Stempkowicz, Weronika Toczek i Ania Stempkowicz

  - Julia Konopka, Oliwia Konopka, Kornelia Konopka

  - Drużyna Harcerska „LEŚNI”

  - Daniel Nowak, Patryk Maciąg

  - I klasa gimnazjum w MZS nr 3 w Gorlicach

  Dodatkowo organizatorzy przyznali nagrodę dla najwyższej palmy (8 metrów 20 centymetrów – liczone bez uchwytu) dla Łukasza i Rafała Trojanowiczów z Rodzicami.

  Komisja pragnie podziękować uczestnikom za udział w konkursie podkreślając wysoki poziom artystyczny zgłoszonych prac oraz zaangażowanie wykonawców i chęć podtrzymywania tradycji chrześcijańskich.

 • II konkurs Palm Wielkanocnych

  banner sponsorski2017

 • Zwierzęta – bohaterowie książek dla dzieci

   

  IMG 5291Dnia 7 IV 2016 r.w bibliotece szkolnej zostały wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym pt.,, Zwierzęta – bohaterowie książek dla dzieci’’.

   

  I miejsce – Skórska Kornelia – 1a, Karp Wiktoria - 1b, Gurba Joanna - 2a, Sikora Ernest -3a

  II miejsce – Trojan Magdalena -,,0”, Sajdera Amelia – 1a, Zielińska Kamila -2a, Toczek Weronika – 3a

  III miejsce – Trojan Jakub -2a, Hajduk Olga – 2b, Wyderka Milena – 2b, Konopka Oliwia – 3a

   

 • Laureatki konkursu plastycznego

  20150417 112355Laureaci VII EDYCJI POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO20150428 091802

  " ŻYCIE, PRZESŁANIE I MYŚLI ŚW. JANA PAWŁA II ".

  W dniu 28 kwietnia 2015 roku uczennice naszej szkoły z klasy III a: Amelia Miciek, Emilia Szutkowska i Diana Zielińska (praca grupowa ) uczestniczyły w uroczystym rozdaniu równorzędnych nagród laureatom w Caritasie na ulicy Konopnickiej w Gorlicach. Gratulujemy!

 • Dzień Ziemi 2015

  DSCN4603Dzisiaj w Naszej Szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Ziemi. Uczniowie klas 1- 3 SP przygotowali piosenki i tańce z tej okazji, a uczniowie klasy 4 SP spektakl teatralny „Staw”, dotyczący ekologii stawu. Krystian Kozłowski i Bartłomiej Stój z klasy 6 SP przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą parków narodowych w naszym województwie. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor wręczył nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych i wiedzowych zorganizowanych w Naszej Szkole w związku z Dniem Ziemi.

Copyright © 2021. OPENMINT Rights Reserved.