• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
 • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
 • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
 • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
 • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
  "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."
baner
Filtr
 • Zebrania z rodzicami

  Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. św. Jana Kantego w Gorlicach zaprasza wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się w środę –

  22 maja 2019r. o godzinie 16:00.

   

 • Sandomierz i Krzyżtopór zdobyte!

  IMG 20190506 123112W poniedziałek, 06.05.2019r. uczniowie klas III gim., 8a SP i 7a SP wraz ze swoimi wychowawcami udali się na wycieczkę, której celem było miasto serialowego ojca Mateusza oraz Krzyżtopór.

  Pomimo chłodu, pogoda ducha dopisywała uczestnikom i z entuzjazmem w godzinach porannych rozpoczęli oni wraz z panią przewodnik swój spacer po Sandomierzu. Mieli okazję nie tylko poznać historię miasta, ale także usłyszeć legendy o rękawiczkach królowej Jadwigi, o lipach św. Jacka czy słynnej Halinie Krępiance. Na trasie zwiedzania znalazły się takie obiekty i atrakcje turystyczne jak: wąwóz św. Królowej Jadwigi, Kościół św. Jakuba, Zamek Królewski, gotycka Katedra Narodzenia NMP, Stare Miasto, Brama Opatowska, skąd uczestnicy wycieczki mogli podziwiać piękną panoramę miasta i okolic.

 • Pogórzańskie eko-klimaty w skansenie w Szymbarku

  DSCN4292W dniu 09.05.2019r. klasa IIIa gimnazjum wraz z wychowawczynią uczestniczyła w warsztatach poświęconym naturalnym kosmetykom. Organizatorem wyjścia była p. Paulina Ryba, nauczycielka chemii i biologii, opiekunka jednego z projektów gimnazjalnych o tej właśnie tematyce.

  W trakcie ich trwania każdy uczestnik własnoręcznie wyprodukował z ekologicznych produktów mydło, dobierając odpowiedni kolor, zapach, a nawet kształt. Jego głównym składnikiem była gliceryna, mająca właściwości higroskopijne, czyli powodujące wiązanie wilgoci i przez to będąca doskonałym środkiem nawilżającym.

 • „Dzień otwarty” dla tegorocznych absolwentów

  IMG 20190425 121329 1We czwartek, 25.04.2019r. uczniowie klas 8a SP oraz III gim. pod opieką swoich wychowawców odwiedzili szkoły ponadgimnazjalne na terenie naszego miasta. Były to: ZS nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza, ZSE im. Jana Pawła II, I LO im. Marcina Kromera oraz ZSZ im. Kazimierza Pułaskiego w Gorlicach.

  Głównym celem wyjścia w ramach tzw. „Dnia otwartego” szkół ponadpodstawowych było zapoznanie tegorocznych absolwentów gimnazjum oraz szkoły podstawowej z bogatą ofertę danej placówki, z proponowanymi kierunkami kształcenia na rok szkolny 2019/2020. Nasi uczniowie mieli możliwość nie tylko pobyć przez chwilę w danej szkole, zapoznając się z jej przestrzenią i historią, ale także poznać jej przedstawicieli w osobach Dyrekcji, Nauczycieli oraz uczniów.

 • PIERWSZAKI Z WIZYTĄ W ,, FABRYCE SPORTU "

  4W środę 30 maja w naszej szkole był obchodzony DZIEŃ SPORTU połączony z DNIEM DZIECKA. Z tej to okazji dzieci z klas pierwszych udały się na wycieczkę do FABRYKI SPORTU.
  Po przybyciu na miejsce czekała już ekipa trenerów oraz bardzo miła Pani dietetyk - Barbara Mituś . Na spotkaniu, dzieci bardzo były zaangażowane w rozmowę o zdrowym żywieniu,oraz otrzymały kilka wskazówek o piramidzie żywienia.
  Po zakończonym spotkaniu pełne energii ruszyły na sprzęt sportowy : bieżnie, rowerki....... . Pod czujnym okiem trenerów oraz Pań wychowawczyń pilnie ćwiczyły  i bardzo dobrze się bawiły. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami. Wspólna przygoda zakończyła się pamiątkowym zdjęciem i wręczeniem każdemu dziecku drobnych upominków oraz pysznych lodów. Wszystkie dzieci wróciły do szkoły bardzo szczęśliwe i  z uśmiechem na twarzy.

 • Dzień Dziecka na Osiedlu Górnym

  dd 2018 054W niedzielę 27 maja szkolna grupa taneczna prowadzona przez p. Anię Przybylską wystąpiła w trakcie festynu z okazji Dnia Dziecka na Osiedlu Górnym. Organizatorem imprezy był Zarząd Powiatowy TPD w Gorlicach oraz Osiedlowe Koło TPD przy ul. Wyszyńskiego wspólnie z Radą Osiedla nr 9 przy wsparciu Burmistrza Miasta Gorlic i Gorlickiego Centrum Kultury. Dziewczynki z klasy 1a, 1b i 3b szkoły podstawowej zaprezentowały niezwykle energetyczny i pełen wrażeń układ taneczny do piosenki Michaela Jacksona „Smooth Criminal”, wprowadzając oglądających w pogodny i radosny nastrój. Nasze najmłodsze tancerki dały z siebie wszystko, aby zatańczyć jak najlepiej.

 • ŻYJ ZDROWO – NA SPORTOWO !

  DSCN0564Uczniowie klas I – III doskonale wiedzą, że aktywność ruchowa to jedna z form zdrowego stylu życia, dlatego też aktywnie uczestniczyli w Europejskim Tygodniu Sportu. 29 maja, dzieci podczas marszobiegu pokonywały w przyszkolnym parku terenowy tor przeszkód. Mali sportowcy musieli wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także twórczą inwencją, wykonując plakaty i transparenty, zachęcające do dbania o swoje zdrowie.

   

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – podsumowanie wyników

  DSCN0466Piątek 18 maja był w naszej szkole dniem zaciętej rywalizacji w konkurencjach językowych. W czasie kolejnej już edycji Dnia Języków Obcych wszyscy uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością języków: angielskiego i niemieckiego, uczestnicząc w konkursach i między-klasowym turnieju językowym.

  Dziś poznaliśmy wyniki w poszczególnych kategoriach.

  Zespoły złożone z uczniów klas I – III SP rywalizowały w konkursie „Język Angielski dla Klas Młodszych”. Oto zwycięskie reprezentacje:

  • Miejsce I – Julia Cygnarowicz (kl. I a), Nikola Mikruta (kl. I b), Karol Szarowicz (kl. II a), Szymon Hajduk (kl. III a), Nadia Wróbel (kl. III b)
  • Miejsce II – Kornelia Konopka (kl. I a), Weronika Warchał (kl. I b), Kinga Zagórska (kl. II a), Wiktoria Redlińska (kl. III a), Alicja Kłusek (kl. III b)
  • Miejsce III – Jakub Święs (kl. I a), Anna Maniak (kl. I b), Adam Suski (kl. II a), Bartłomiej Chowaniec (kl. III a), Jakub Karp (kl. III b)
 • Sukces grupy teatralnej „Kantyczki”

  PART 1526475177870We środę, 16 maja 2018r. w Gorlickim Centrum Kultury odbyły się eliminacje powiatowe w ramach 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. Wzięła w nich udział nasza szkolna grupa teatralna „Kantyczki”, prowadzona przez p. Małgorzatę Banię, składająca się z 16 osób – uczniów klasy 5a SP oraz II a gimnazjum, która na scenie GCK-u wystawiła sztukę pt. „Bajka o…”. Sceniczny debiut zespołu został nagrodzony przez Komisję Artystyczną I miejscem i równocześnie otrzymał nominację do wojewódzkiego finału „Bajdurka”, który odbędzie się w czerwcu w Nowym Sączu. Spektakl pt. „Bajko o…” to forma scenicznej zabawy z konwencją bajki, poruszająca bardzo aktualny problem z dziedziny ekologii.

 • Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Czytelniczym

  dsc07482W dniu 17.05.2018r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się finał XIX Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Czytaj, podróżuj, odkrywaj – spotkanie z bohaterami serii Kroniki Archeo”. Do tego etapu w drodze eliminacji zakwalifikowała się nasza piątoklasistka Oliwia Konopka. W finale sprawdzana była znajomość trzech książek z serii „Koroniki Archeo”: „Klejnotu Nefretiti”, „Skarbu Atlantów” oraz „Sekretu Wielkiego Mistrza”.

 • XXVI Rajd Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej

  DSC03638W dniu 14 maja uczniowie klas 4 - 6 szkoły podstawowej wzięli udział w XXV Rajdzie Turystycznym Szlakiem Walk Operacji Gorlickiej.

 • Wyróżnienia w Kangurze Matematycznym

  logo kangourou15 marca 2018 roku, podczas obchodów Dnia Matematyki w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny, i właśnie ogłoszono wyniki. W tym rokuaż 6 uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienie.

  W kategorii Maluch Karp Jakub (kl. 3b – R.Apola), Bilski Damian, Hajduk Olga, Szymon Stój (kl. 4a – K.Maszewska), Katarzyna Hajduk (kl. 4b – K.Maszewska). W kategorii Kadet Sebastian Haluch (kl. 7a – K.Maszewska). Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku!

 • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH – 18 maja 2018

  Już  w piątek 18 maja odbędzie się w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Każdy będzie miał okazję sprawdzić swoje umiejętności z języka angielskiego i niemieckiego, niekoniecznie w typowy dla lekcji sposób. Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy również do udziału w konkursach. Pierwszy z nich to konkurs językowo – plastyczny „Make a Word”. Za tydzień poznamy jego wyniki, ale prace należy oddać do środy 16 maja. Ponadto uczniowie klas od IV do VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum będą mogli również sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wiadomości o krajach obszaru języka angielskiego oraz języka niemieckiego w Szkolnym Konkursie Języków Obcych. Szczegółowe informacje na temat konkursów można uzyskać u nauczycieli uczących języka angielskiego i niemieckiego.

 • Sukces na Powiatowych Zawodach w Czwórboju LA.

  IMG 20180508 132549W dniu 8.05.2018r odbyły się na stadionie Osir w Gorlicach Powiatowe Zawody w Czwórboju LA. Reprezentacja szkoły składała się z : Wiktorii Dudka, Emilki Szutkowskiej, Natalki Śliwy, Uli Biernackiej, Oliwii Konopki, oraz chłopców w składzie: Mikołaj Ćwiklik, Adrian Mrozek, Kamil Jerzak, Tomasz Smoła, Gzik Krzysztof i Oliwier Karp. 

  W łącznej punktacji reprezentacja dziewcząt zajęła w mieście III, a w powiecie IX, natomiast chłopcy w powiecie zajęli II miejsce, a w klasyfikacji miejskiej byli najlepsi, pokonali wszystkie gorlickie szkoły. Na szczególną uwagę zasluguje fakt iż Wiktoria Dudka wygrała indywidualną klasyfikację na szczeblu powiatu, zdobywając 251 pkt , natomiast Mikołaj Ćwiklik również zajął I miejsce indywidualnie zdobywając 172 pkt.
   
 • Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Bitwie pod Gorlicami

  Wyniki szkolnego konkursu wiedzy o Bitwie pod Gorlicami, który odbył się 8 maja w naszej szkole.

  I miejsce - Jacek Gurba (klasa 6a SP) – 12 punktów

  II miejsce - Sebastian Haluch (klasa 7a SP) - 11 punktów

  III miejsce - Kacper Gzik (klasa III a gimnazjum) – 11 punktów

                    oraz Diana Zielińska (klasa 6a SP) - 11 punktów

   

 • Upamiętnienie rocznicy bitwy pod Gorlicami

  DSCN0322W poniedziałek 7 maja 2018 roku w naszej szkole upamiętniona została kolejna rocznica bitwy pod Gorlicami. Uczniowie klasy 4b SP zaprezentowali program słowno – muzyczny o pełnych grozy dniach maja 1915 roku, po którym odbyła się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Operacja 15”. Ten materiał na temat I wojny we wschodniej Małopolsce zawiera wiele archiwalnych zdjęć filmowych i scen rekonstrukcji prezentowanych wątków opatrzonych komentarzem historyków. Bezpośrednio po obejrzeniu filmu uczniowie klas 4 – 7 SP oraz gimnazjaliści mieli szansę sprawdzić swoje wiadomości w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Bitwie Pod Gorlicami.

 • Spotkanie z rodzicami

  Spotkania wychowawców z rodzicami, odbędą się:

  9 maja 2018 roku - środa

  • dla klas 1 - 3 szkoły podstawowej oraz
  • dla klas 4 -7 SP oraz II i III Gimnazjum godzina 16:00.

  Serdecznie zapraszamy.

 • Wiwat maj, trzeci maj!

  20180430 091221W poniedziałek, 30.04.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przygotowała ją klasa II a gimnazjum, zaś części wokalnej przewodził szkolny zespół muzyczny, który odśpiewał pieśni patriotyczne, będące podniosłym komentarzem dla majowych wydarzeń z 1791 roku.

  Gimnazjaliści przygotowaną akademię zadedykowali zwłaszcza młodszym uczniom szkoły, którym starali się przekazać najważniejsze treści historyczne związane ze Świętem Konstytucji 3 Maja. Oprócz deklamacji wierszy i tekstów zaczerpniętych ze źródeł historycznych odegrali oni także scenę uchwalenia i zaprzysiężenia konstytucji przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego w towarzystwie posłowie.

 • Majowe żonkile

  20170528 125909W niedzielne popołudnie, 28 V 2017 ulicami naszego miasta przeszedł VI Marsz Żonkilowy w ramach VIII Dnia Osób Niepełnosprawnych. Obecność na tej imprezie wpisała się już w tradycję Szkolnego Klubu Wolontariatu z MZS nr 3 w Gorlicach. Wystarczyła odrobina chęci, poświęcenia czasu, aby wykonać małe i duże żonkile, i przed 13.00 nasi wolontariusze wraz z opiekunkami zebrali się pod gorlicką Bazyliką, by następnie uczestniczyć we Mszy św. sprawowanej w intencji osób chorych, ich rodzin oraz opiekunów, w tym wolontariuszy.

 • Wolontariat na sportowo!

  20170525 085234 LLSWe czwartek, 25.05.2017 na hali OSiR w Gorlicach odbyła się I Drużynowa Spartakiada Wolontariatu. Wziął w niej udział także nasz Szkolny Klub Wolontariatu, który rywalizował z 13 innymi zespołami z całego powiatu.

  Nasz sportowy team wolontariuszy o oryginalnej nazwie „Bez pięciu lekcji”w składzie: Klaudia Gurba, Julia Kaczmarczyk, Julia Konopka, Natalia Kozyra, Magdalena Krupa, Daria Płazińska, Arkadiusz Augustyn, Kamil Chrypliwy, Dominik Mrozek, Przemysław Przybyłowicz, Patryk Spólnik, Bartłomiej Stój, Jakub Wójtowicz

 • Z wizytą w Straży Pożarnej

  IMG 20170526 102822W piątek 26 maja 2017 roku w ramach akcji „Dni ochrony przeciwpożarowej – otwarte strażnice 2017”, uczniowie klasy 2a i 2b szkoły podstawowej wybrali się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach.

  Po przybyciu na miejsce, serdecznie powitali nas Panowie Strażacy, którzy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych wychowanków ze swoją pracą.Podczas spotkania z najmłodszymi sympatykami pożarnictwa, strażacy zaprezentowali całe wyposażenie wozu strażackiego. Każdy mógł przymierzyć hełm strażacki, wejść do kabiny wozu, polać z węża strażackiego kolegów i siebie i poczuć się przez chwilę prawdziwym strażakiem.

 • III Zlot Szkolnych Kół TPD

  255W minioną sobotę – 27 maja 2017 dzieci z naszej szkoły reprezentujące szkolne koło TPD wraz z opiekunem koła wzięły udział w III Zlocie Szkolnych Kół TPD, którego hasło przewodnie brzmiało : „Ślady naszej pamięci”. Celem spotkania było m. in. przybliżenie ważnych wydarzeń z przeszłości Gorlic, poznanie ciekawych miejsc na terenie miasta, uczczenie Postaci zasłużonych dla miasta, a także kształtowanie szacunku wobec historii naszej Małej Ojczyzny oraz zachęcanie do aktywnego i pożytecznego wspólnego spędzania wolnego czasu.

 • Czytamy i wygrywamy!

  20170518 122729We czwartek, 18 V 2017 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Czytelniczy, w którym wzięło udział 94 uczniów z klas 4-6 szkół podstawowych z powiatu gorlickiego. Wśród uczestników w konkursowe szranki stanęły cztery nasze uczennice: Weronika Bąk, Urszula Biernacka, Oliwia Konopka z kl. 4a oraz szóstoklasistka Klaudyna Kuźniar.

 • „W zdrowym ciele zdrowy duch”

  DSCN1536W dniach 16-17 maja SU zorganizował akcję „W zdrowym ciele zdrowy duch” mającej na celu promowanie zdrowego żywienia, w tym głównie spożywanie owoców. Z przyniesionych przez uczniów owoców wykonano sałatki owocowe, musy oraz świeżo wyciskane soki. Sprzedawano również ciastka owsiane, ze słonecznikiem i bakaliami jako alternatywa dla popularnych słodyczy .

  Oprócz tego każda klasa wykonała gazetkę promującą zdrowe żywienie.

 • Spotkanie z rodzicami

  wywiadowkaUprzejmie informujemy, że najbliższe spotkanie z rodzicami planowane jest na 24 maja 2017 roku o godzinie 16.00.  Serdecznie zapraszamy

   

   

   

 • „W przyjaźni z książką i biblioteką”

  DSCN1901W ramach programu „Książki marzeń” 12 maja 2016 r. w klasie trzeciej odbyło się spotkanie z bibliotekarką Biblioteki Pedagogicznej Panią Małgorzatą Janusz, podsumowujące projekt edukacyjny „W przyjaźni z książką i biblioteką”. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością książek dla dzieci, losami ich bohaterów rozwiązując różnorodne quizy, zagadki czytelnicze przygotowane przez panią bibliotekarkę.

 • Wyniki "Kangura"

  logo kangourou10 maja 2016 Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych podało wyniki Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny 2016", który odbył się 17 marca 2016 roku. W Naszej Szkole do konkursu przystąpiło 37 uczniów z klas 2 – 4 szkoły podstawowej oraz z II gimnazjum. Dwójka uczniów tj., Katarzyna Hajduk z klasy 2 szkoły podstawowej oraz Wojciech Spólnik w klasy II gimnazjum otrzymali wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy

 • Wygraliśmy w dobrym stylu.

  20160512 121613Reprezentacja chłopców naszej szkoły uczestniczyła w miejskich zawodach organizowanych przez OSIR Gorlice. W rozgrywkach piłki nożnej uczestniczyły wszystkie gimnazja z Gorlic. 

  Chłopcy pierwsze spotkanie rozegrali z Gimnazjum nr 6 i po dobrym meczu zwycięstwo zdobyliśmy dopiero po rzutach karnych. W meczu było 1:1 a bramkę dla nas zdobył Jakub Wójtowicz.  

  W meczu półfinałowym wygrana 2:1 po bramkach Dawida Wszołka i Jana Ryndaka drużyna Gimnazjum nr 5 rzuciła się do szaleńczych ataków, jednak udało się  utrzymać prowadzenie i tak dotarliśmy do meczu finałowego.  

 • Dzień Ziemi 2016

  DSCN0896Co roku w kwietniu obchodzony jest na świecie Dzień Ziemi. 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się z tej okazji akademia poświęcona problemom gospodarki odpadami. Uczniowie klasy I Gimnazjum wraz z młodszymi kolegami z klasy 2 b SP próbowali uświadomić wszystkim, dlaczego śmieci stanowią poważny problem dla środowiska oraz dlaczego warto je segregować .

 • I miejsce Urszuli Biernackiej w konkursie piosenki patriotycznej.

   

  IMG 20150429 121234W środę, 29 kwietnia 2015 r. w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów odbyła się uroczysta gala podczas której wręczono nagrody laureatom Konkursu Twórczości Patriotycznej, zorganizowanego z okazji setnej rocznicy Bitwy pod Gorlicami.

  W konkursie piosenki patriotycznej „O Tobie Ojczyzno śpiewam dziś” w kategorii klas 1-3 zwyciężyła uczennica z klasy 2a Urszula Biernacka,wykonując piosenkę o naszych barwach ojczystych.

Copyright © 2020. OPENMINT Rights Reserved.