• 1 Miejski Zespół Szkól nr 3
    "Czerp z innych, ale nie kopiuj ich. Bądź sobą."
  • 2 Miejski Zespół Szkól nr 3
    "Szczęśliwi, którzy nauczyli swoje dzieci cieszyć się drobnymi rzeczami."
  • 3 Miejski Zespół Szkól nr 3
    "Wychowanie, jeśli nie jest wzorem i miłością, nie jest wychowaniem."
  • 4 Miejski Zespół Szkól nr 3
    "Podstawową siłą pedagogiczną jest dom rodzinny."
  • 5 Miejski Zespół Szkól nr 3
    "Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

Miejski Zespół Szkół nr 3
im. św. Jana Kantego w Gorlicach

ul. Ks. Kard Wyszyńskiego 16

Miejski Zespół Szkół nr 3 w Gorlicach powstał w 1895 roku. Patronem szkoły jest św. Jan Kanty. W skład Zespołu wchodzą:

• Szkoła Podstawowa nr 3
  • Przedszkole nr 2
  • oddziały gimnazjalne

Dyrektorem szkoły jest pan mgr Krzysztof Michalik, a funkcję wicedyrektora pełni pani mgr Agnieszka Siepietowska. W bieżącym roku szkolnym do naszej szkoły uczęszcza około 300 uczniów podzielonych na 10 oddziałów.

Szkoła sponad 100-letnią tradycją. Jest najmniejszą szkołą gorlicką. Oferuje niepowtarzalną, rodzinną atmosferę dbałości o pełny rozwój naszych wychowanków.

Mottem naszego działania jest hasło:
Nasza szkoła jest Przyjazna i Wymagająca.

Naszymi atutami są:
* Wysoko kwalifikowana kadra, posiadająca stopnie specjalizacji zawodowej
* nowoczesna multimedialna pracownia komputerowa połączona z internetem i sprzęt audio-video.
* Nauka języka obcego - język angielski od I klasy szkoły podstawowej.
* Kontakty ze szkołami we Włoszech, Belgii, Holandii oraz na Węgrzech i Słowacji. W ramach programu Socrates Comenius realizowane były w naszej szkole projekty współpracy ze szkołami we Włoszech, Holandii i Belgii.
* Położenie w najpiękniejszej części Glinika – park w Gliniku, szkoła posiada Altanę, która powstała w wyniku realizacji w naszej szkole Programu ekologicznego Zielona Klasa, realizujemy dodatkowo Edukację Ekologiczną.

* Obok szkoły znajduje się boisko szkolne, plac zabaw
* Realizujemy Edukację Regionalną i Europejską oraz Edukację Szachową.
* Uzyskaliśmy zaszczytny tytuł SZKOŁY Z KLASĄ w ramach I edycji ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej

* Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt multimedialny oraz internet, w tym w większości sal znajdują się tablice interaktywne lub monitory interaktywne

*  W budynku szkoły znajduje się również świetlica, biblioteka szkolna, sala gimnastyczna, sala teatralna, sala zabaw, stołówka oraz zaplecze kuchenne

* W budynku mieści się Przedszkole nr 2.

umiempywalogo.jpg
Copyright © 2019. OPENMINT Rights Reserved.